Yeni Özellikler Sunan Microsoft Edge 117 Sürümü Yayınlandı

Microsoft, Edge için 117 sürümünü yayınladı. Yeni sürüm kullanıcılara sık kullanılanları kurtarmaya yönelik yeni bir özellik ve otomatik doldurma geliştirmeleri sunuyor. Ayrıca yeni sürümle beraber tarayıcıdaki bazı araçlar kullanımdan kaldırılıyor. Yeni sürümün değişiklik günlüğü ise şu şekilde:

  • Microsoft Edge Sync sık kullanılanları kurtarma özelliği sayesinde kullanıcılar son 14 gün içinde kaybettikleri veya sildikleri sık kullanılanları geri yükleyebiliyorlar.
  • Otomatik tamamlama özelliği, web’de form alanlarını daha hızlı doldurmanıza yardımcı olur. Bir form alanına yazmaya başladığınızda tarayıcıda kayıtlı verilerinizle tam bir eşleşme olduğunda olası satır içi tamamlamaları önerir.
  • Son kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve araç menüsünü basitleştirmek için şu özellikler kullanımdan kaldırılıyor: Matematik çözücü, resimli sözlük, alıntılar, dilbilgisi araçları ve çocuk modu.

Son olarak Microsoft Edge 117 sürümünü “edge://settings/help” adresine giderek ve ya resmi Microsoft sitesinden indirebileceğinizi belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x