“Fonzadeler” WhatsApp’ta: Seçil Erzan, arkadaşlarını da dolandırmış

Davacıları arasında bazı sporcu ve iş insanlarının da bulunduğu, “yüksek kârlı fon vaadiyle” dolandırıcılık davasında şüpheli banka yöneticisi Seçil Erzan‘a para veren, yakın çevresinden oluşan “Fonzadeler” isimli WhatsApp grubu ortaya çıktı.

Erzan’ın kuzeni dahil arkadaşlarının yer aldığı grupta olan isimlerden doktor Evrim Pınar Güzel, Erzan’a nasıl para verdiğini anlattı.

10Haber’den Masum Gök’e konuşan Güzel, şunları kaydetti:

“2022 yılının Mayıs ayında kullanmış olduğum telefon numarasını aradı. Bana ‘Bankanın Özel Müşterilerinin hesaplarının toplandığı özel bankacılık sisteminde Özel Bir Fonda Kur Korumalı olarak, yüksek getirisi olan alternatif bir yatırım hesabı’ olduğunu söyledi. Seçil Erzan iş dışında da samimi olduğum, dönem dönem beraber tatile gittiğim, özel anlarımda yanımda olan, bana duygusal olarak da destek veren bir arkadaşımdı, bu sebeple kendisine çok güveniyordum. Söylediklerine inandım ve Denizbank hesabımdaki parayı çektim. Dolar kuruna çevirerek Seçil Erzan’ın müdürlüğünü yaptığı Denizbank Florya şubesinde 26 Nisan 2022 tarihinde 78 bin 360 doları, 28 Nisan 2022 tarihinde 67 bin 670 doları Denizbank Florya’da müdür odasında Seçil Erzan’a bizzat elden verdim.

Bu parayı Genel Müdürlüğe bizzat kendisinin götüreceğini söyledi. Parayı bizzat verdiğime dair Seçil Erzan’ın kendi el yazısıyla doldurduğu evraklar mevcuttur. Daha sonrasında 6 Haziran 2022 tarihinde 224 bin 550 Doları Denizbank Levent Büyükdere Şubesi Müdür Odasında Seçil Erzan’a teslim ettim. Seçil Erzan’a kendi el yazısıyla doldurduğu, ıslak imzasının bulunduğu evraklar verdi. Daha sonra da 218 bin 000 dolar tutarı babam Burhan Taşpolat aracılığıyla gönderdim.”

Son dönemde de kendisine ulaşamamamız ve garip hareketleri nedeniyle yatırdığımız paraların durumu için belge alma ihtiyacı hissettik.”

Evrim Pınar Güzel ve babası Burhan Taşpolat, Seçil Erzan’la  konuşarak 16 Mart’ta paralarını almak için şubeye gitti. Ancak Seçil Erzan baba-kızı ikna ederek, paralarını geri almak bir yana, ek para getirmelerini sağladı; 17 Mart’ta Seçil’e yine elden para verdi.

TIKLAYIN – Seçil Erzan: “Yüksek kârlı fon vaadiyle dolandırıcılık” davası hakkında neler biliniyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x