Ayhan Bora Kaplan’ın villa ve araba hediye ettiği öne sürülen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, 26 içeriği erişime engelletti

T24 Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu iddia edilen ve geçenlerde gözaltına alınan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ın villa ve araba aldığı öne sürülen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, 26 içerik için erişim engelli kararı aldırdı. 

Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği’nce alınan kararda Kocaman’ın başvurusu üzerine 26 link için erişim engeli kararı alınırken, T24 yazarı Tolga Şardan’ın “Ayhan Bora Kaplan, hangi üst düzey yüksek yargı mensubuna villa ve lüks araç aldı?”, “Ayhan Bora Kaplan, polis müdürlerinin görevden alınması için 5 milyonu kime verdi?” başlıklı yazılarının da yayından kaldırılmasına karar verildi.

Ayrıca Kocaman, ‘villa ve araba aldığı iddiasını reddettiği, Kaplan ile birkaç dakika restoranda görüştüğü, Kaplan operasyonunun Soylu’ya yönelik bir operasyon olduğunu’ söylediği haberi de yayından kaldırttı. 

Talebi önce ‘basın özgürlüğü’ denilerek reddedildi

Ankara 9. Sulh Ceza Hakimliği, Kocaman’ın 18 Eylül’deki başvurusunu, içeriklerin “basın hürriyeti sınırları kapsamında kaldığını” değerlendirerek reddetti. 

Kocaman’ın avukatı ret kararına itiraz ederken, 19 Eylül’de dosya Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. 

İtirazı kabul eden Ankara 10. Sulh Ceza Hâkimliği ise kararın gerekçesi olarak, “Talep edenin hâlâ görevde yüksek yargı mensubu olduğu, içeriklerde yer alan paylaşımların isim ve soy isim rumuzlanmadan ve fotoğraf paylaşımı yapılarak yayınlandığı, özel hayatın gizliliği gereği kişinin hedef haline getirilerek kişilik haklarına saldırı oluşturabileceği”ni öne sürdü.

TIKLAYIN – Kaplan’ın tutuklandığı operasyon sonrasında kapalı kapılar ardında yaşananlar: MİT’ten rapor isteyen Cumhurbaşkanı, Kocaman’a randevu vermedi!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x