128 Yıldır Sergilenen Mumya Sonunda Toprağa Verilecek: Bu Nasıl Bir Hayat?

Film gibi bir hayat hikayesi okumaya hazır mısınız? ABD’de 1895 yılında hapishanede alkol bağımlılığından hayatını kaybeden bir adamın hikayesi…

128 yıldır mumya olarak sergilenen Stoneman Wilie, sonunda defnedilecek!

Kaynak: https://www.reuters.com/world/us/penn…

Stoneman Willie olarak bilinen alkol bağımlısı mahkum, girdiği hapishanede hayatını kaybetmişti.

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan bu adam, 1895 yılında alkol bağımlılığından hayatını kaybetmişti. Auman’s Cenaze Evi’ne göre kimliği belirsiz adam yerel bir hapishanede hayata gözlerini yummuştu.

Kimliği belirsiz bu adam, vefatının ardından mumyalanmış ve sergilenmeye başlanmıştı.

Mumyalamanın ardından gömlek papyonla giydirilen adam, kırmızı kuşağıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Tabutun içerisinde yatan mumya adamın dişlerinin ve saçlarının da sağlam kaldığı görülebiliyor.

Hayat hikayesi oldukça ilginç olan bu adamın para çaldığı için hapishaneye girdiği öğrenildi.

Para çalmanın cezasını hem hapishanede hem de öldükten sonra sergi evinde çekmeye devam eden bu adam, önümüzdeki hafta toprağa verilecek. 128 yıllık mumyaya motosiklet kortejinin de düzenleneceği görkemli bir cenaze töreni hazırlanıyor.

Kendisi sergilendiği Reading şehrinin simgesi haline gelmiş durumda.

Cenaze yönetmeni ise yaptığı açıklamalarda mumyadan mumya olarak değil ‘arkadaşımız Willie’ olarak bahsettiklerini açıkladı.

“O sadece Reading’in geçmişinin değil, bugününün de efsanevi bir parçası, bir ikonu haline geldi.”

Önümüzdeki pazar günü düzenlenecek cenaze töreniyle birlikte Reading şehrinin sakinleri aynı zamanda şehrin 275. yılını da kutlayacaklar. Oldukça renkli bir geçit töreninin yapılması planlanıyor. 

Tam bir film sahnesi gibi değil mi? 

Sen git 1895 yılında para çaldığın için hapis yat, alkol bağımlılığından hayatını kaybet, 128 yıl boyunca mumya olarak sergilendikten sonra büyük bir cenaze töreniyle toprağa veril…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x