Her bankta bir hikaye

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kişinin başvurduğu “Bankın Hikayesi” adlı fotoğraf yarışması sonuçlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTON AŞ tarafından düzenlenen ve kent sakinlerinin banklarda geçirdiği zamanı konu alan yarışmaya Türkiye’nin 74 ilinden bin 795 kişi, 5 bin 336 fotoğrafla katıl dı. Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların çektikleri fotoğraflar; İzzet Keribar, Merih Akoğul, Mustafa Seven, Doğan Arslan, Dr. Elif İpek Atayman, Fevzi Alp Atar ve Dr. Emine Hilal Korucu’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Gün Batarken

BİRİNCİYE ALTIN MADALYA

Kent mobilyalarının şehirdeki varlığının önemine dikkat çekerek daha özenli kullanılmalarını teşvik etmeyi hedefleyen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında gerçekleşen yarışmada; birincilik ödülü ‘Bostanlı Sahil’ isimli fotoğrafıyla Akif Çubuk’un oldu. İlhan Uzunismail ‘Gün Batarken’ isimli fotoğrafıyla ikinci, Sebahattin Özveren ‘Vapurlar’ fotoğrafıyla üçüncü oldu.

Vapurlar

Hasan Uçar ‘Aile Ziyareti’, Taşkın Mışe ‘Terlikli Kadın’, Togay Erol ‘Tren İstasyonu’ isimli fotoğrafları ile mansiyona layık görüldü. İSTON özel ödülü Seval Oral Nurtan’ın ‘Kız Kulesi’ isimli eserine verildi. Yarışmaya katılan 35 eser de sergilemeye değer görüldü. Değerlendirme sonucu, yarışmanın birincisine 30 bin TL TFSF Altın Madalya, ikincisine 20 bin TL+TFSF Gümüş Madalya, üçüncüsüne 15 bin TL+TFSF Bronz Madalya; mansiyon kazanan 3 eserin her birine 10 bin TL+TFSF Mansiyon, İSTON özel ödülünü kazanan esere 10 bin TL ödül verilecek. Fotoğrafları sergilemeye değer görülen 35 eser sahibinin her biri 1000 TL ödül alacak. Yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödül ve plaketleri düzenlenecek törenle takdim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x